Ny runde av Bærekraftige rideskoler: Hold av datoene
- Rideskoler.no

- for 5 døgn siden
- 1 min lesing

Samarbeidet mellom Norsk Hestesenter, Bransjeforeningen for rideskoler og Norges Rytterforbund fortsetter, og påmeldingen for neste kurs for 2026/2027 er nå åpen.
Hvem er kurset for:
For alle dere som driver rideskole eller sitter i et verv i rideklubben som gir deg ansvar for rideskoledrift. Kurset består av 3 moduler.
Alle emnene følges opp individuelt med veiledning og tilpasses din rideskole. Etter endt kurs vil du ha produsert en bedriftshåndbok for din rideskole som vil være full av tips, konkrete fremgangsmåter og planer. Kursdeltagerne må sette av tid til å arbeide med bedriftshåndboken mellom modulene for at utbyttet av kurset skal bli best mulig. Det settes opp digitale møter mellom modulene for å støtte dere i arbeidet. Det anbefales at andre nøkkelpersoner også engasjeres i arbeidet med bedriftshåndboken. Omdømme, etikk og hestevelferd vil være en rød tråd i alle modulene.
Datoer:
Digitalt oppstartsmøte: 26. okt 2026
Modul 1: 13.-15. november 2026 på Norsk Hestesenter.
Digitalt møte om bedriftshåndboken 7.desember 2026
Modul 2: 16.-17. januar 2027 på Teams (digitalt)
Digitalt møte om økonomi og tall 30. mars 2027
Modul 3: 9-11. april 2027 på Norsk Hestesenter.
Pris for modul 1, 2 og 3, (ink. Digitale møter) er samlet kr 6.500.- Kost og losji kommer i tillegg. Dersom dere ønsker å melde på flere deltakere fra samme bedrift koster det kr 4.500,- per ekstra deltaker. Selv om bedriften har vært med tidligere, oppfordrer vi flere fra bedriften å bli med, særlig nyansatte.
Søknadsfristen vil være 15. september! Påmelding kommer i et eget innlegg
